Svatba v Provence France a Huga

V červenci jsme si pořídili nové auto, čekala nás totiž svatba v Provence a tím starým bychom tam asi nedojeli. Cesta tam i zpět byla sice náročná a únavná, ale stálo to zato. Provence je nádherná. Někdě za půlkou cesty jsme na benzince potkali starší pár. Jeli nádherným veteránem. Nevěřil jsem vlastním uším, když jsem slyšel češtinu. Ti dva mají můj obrovský obdiv, že se na tak dalekou cestu v jejich věku pustili. Proč to ale zmiňuju ? Zaslechl jsem totiž útržek z jejich konverzace, kdy paní povídala svému partnerovi: “…s tebou bych jela až na kraj světa.”. Představte si to, v jejich věku (odhaduji tak kolem 80.), s jejich autem. Fantazie.

France a Hugo měli obřad v Marseille. Z obřadu jsem toho sice moc nepochytil, i tak to byl ale jeden z nejvtipnějších a nejemotivnějších obřadů vůbec. Nemusíte totiž rozumět cizí řeči, občas se stačí jen správně dívat a vnímat.

Cestou na oslavu jsme jeli na místo, které pro oba bylo něčím výjimečné. Popravdě jsem to nepochopil, bylo to totiž parkoviště u moře, ale proč ne 🙂
Chtěl jsem, ale aby z fotek šla vidět a pokud možno cítit Provence. Několikrát jsme cestou na oslavu zastavili a fotili a fotili.
Po příjezdu hned novomanžele čekalo velké entrée. Tančilo se, smálo až do hluboké noci …


Pro ty koho to zajímá, pořídili jsme Hyundai Tucson u Auto Balvín a po více než půl roce užívání máme najeto necelých 25.000 km. Musím uznat, jsme velmi spokojeni.

Lokace
Marseille
Domaine de la Reynaude, Aurons

Která fotografie v galerii svatba v Provence se vám líbila nejvíce ?